مکانیسم عمل کرم های مرطوب کننده

خانه / دسته‌بندی نشده / مکانیسم عمل کرم های مرطوب کننده

کرم های مرطوب کننده از سه طریق می توانند رطوبت پوست را تامین نمایند:

  1. جذب رطوبت: به مرطوب کننده­هایی که با مکانیسم جذب رطوبت عمل می کنند همکتانت Humectant می گویند.
  2. ایجاد لایه پوشاننده روی پوست: به مرطوب کننده­هایی که با مکانیسم پوشاندن پوست عمل می کنند Occlusive میگویند.
  3. رطوبت رسانی به پوست: به مرطوب کننده هایی که با مکانیسم رطوبت رسانی به پوست عمل می کنند Emolliet می گویند.
  4. مرطوب کننده های پوشاننده با بر جای گذاردن یک لایه چربی روی پوست مانع از دست رفتن آب پوست می شود( مانند وازلین و کلد کرم ها)، هیومکتانت ها حاوی اجزاء جاذب رطوبت هستند که رطوبت را جذب و در خود نگه می دارند( مانند عسل)، امولینت ها پوست را آبرسانی می کنند

اگرچه فرآورده­ های زنبورعسل در تهیه مواد آرایشی و بهداشتی ضروری نیستند ولی ویژگی­های آنها در نگهداری این محصول­ ها اختصاصی بوده و ماده ­ی دیگری را نمی­توان جایگزین انها کرد.

در کشورهایی از جمله مصر، یونان و روم بطور وسیعی از عسل در صنایع آرایشی استفاده می­شود بخصوص بعنوان نرم کننده طبیعی که خاصیت نرم کنندگی، مغذی برای پوست و ضد عفونی کنندگی دارد.

شرکت شفا شهد شیرکوه یزد با هدف تولید محصولات با کیفیت آرایشی و بهداشتی از محصولات طبیعی و مرغوب زنبورعسل و با اثربخشی بالا پس از یکسال تحقیق و آزمایش موفق به دستیابی به فرمولاسیون ویژه کرم های مرطوب کننده حاوی عسل طبیعی شده است.

کرم های دست حاوی عسل بسیار مغذی بوده و باعث افزایش محافظت پوست های آسیب دیده  می­شود. در واقع عسل باعث مرطوب ماندن سلول­های اپتلیال پوست و افزایش جریان سطحی خون می­شود به این ترتیب از خشک شدن پوست، ظهور چین و چروک پوست جلوگیری می­کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *