علل ایجاد تیرگی اطراف چشم و راهکارهای بهبود آن

خانه / دسته‌بندی نشده / علل ایجاد تیرگی اطراف چشم و راهکارهای بهبود آن

سیاهی و دایره های زیر چشم ،یک وضعیت بسیار رایج هستند که هر فردی ، از جمله کودکان و سالمندان میتوانند تحت تاثیر آن قرار گیرند.پوست دور چشم معمولا تیره تر از قسمت های دیگر میباشد.ممکن است زیر یا بالای چشم وجود داشته باشند.

پوست زیر چشم بسیار نازک و حساس است و به دلیل مختلف این قسمت از پوست آسیب پذیرتر است.چشم بر زیبایی و جوان بودن تاثیر میگذارد. متاسفانه سیاهی زیر چشم باعث میشود که چند سالی بزرگتر به نظر برسید. در زیر برخی از علل اصلی ایجاد تیرگی و هاله‌ی‌ دور چشم را توضیح می‌دهیم.

کمبود خواب

کمبود خواب باعث میشود که چشم به اندازه کافی استراحت نداشته باشد. و گردش خون را در پوست کاهش میدهدو باعث میشود که پوست اکسیژن و مواد مغذی لازم به اندازه کافی دریافت نکند.در نتیجه چین و چروک و سیاهی زیر چشم شکل میگیرد.

عوامل ژنتیکی

در نتیجه بسیاری از مطالعات ، به علت عوامل ژنتیکی بسیاری از افراد پوست نازک یا رگ های خونی کوچک زیر چشم دارند.این بدین معناست که والدین آنها هم چنین خصوصیتی دارند.طبق آخرین تحقیقات، توزیع ملانین در پوست زیر چشم نیز تحت تاثیر عوامل ژنتیکی قرار میگیرد.

کم آبی بدن

هنگامی که بدن خشک باشد ، رگهای خونی زیر پوست حساس چشم متورم میشوند و باعث تیرگی آن میشود.

آفتاب

اشعه ماوراءبنفش در خورشید ،رنگدانه ملانین را زیر پوست تحت تاثیر قرار میدهد و باعث سیاهی و تیرگی زیر چشم میشود.

توتون و تنباکو

سوء مصرف تنباکو ، الکل و قهوه باعث کاهش رگ های خونی ، کاهش جریان خون و ایجاد چین و چروک و تیرگی زیر چشم میشود.

کمبود مواد غذایی

رژیم غذایی ضعیف و کمبود مواد مغذی بر سلامتی شما تاثیر میگذارد. این شرایط از طریق علائم خارجی مانند پوست خشک، تیرگی ها ،و چین و چروک ظاهر میشود.

کم خونی

آنمی ، خونریزی نا منظم را ایجاد میکند. در حالی که باعث ایجاد همو گلوبین میشود و در نهایت منجر به ایجاد تیرگی های زیر چشم میشود.

جدا از علل و بیماری‌هایی که موجب تیرگی و ایجاد حلقه‌ی دور چشم می‌شوند، می‌توان از کرم دور چشم نیز برای پیشگیری و بهبود تیرگی‌های اطراف چشم استفاده کرد. با بالا رفتن سن، به تدریج تیرگی‌هایی در اطراف چشم ایجاد می‌شود که بهترین راهکار برای بهبود و رفع آن‌ها استفاده از کرم دور چشم است. شرکت شفاشهد شیرکوه یزد با عرضه‌ی محصولکرم دور چشم تلاش می‌کند رضایت مشتریان خود را بدست آورد. این محصول علاوه بر افزایش گردش خون در این ناحیه و در نتیجه به رفع تیرگی دور چشم کمک می‌کند. علاوه براین بدلیل اسید چرب اصلی موجود در ژل رویال باعث تحریک ساخت کلاژن از سلول های پوستی می شود و مانع از ایجاد چین و چروک در قسمت دور چشم شده و به پوست شادابی و طراوت می‌بخشد. اگر به دنبال رفع هاله‌های دور چشم خود هستید کرم دور چشم آپی پرو مناسب شما است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *